Podczas minionych ferii wybrałem się Poronina aby pochodzić po Tatrach. Zamierzyłem intensywnie odpocząć, stąd wybrałem się na wyprawę o poranku. Gdy schodziłem do pensjonatu nie odnotowałem szczeliny więc wywróciłem się.

Niestety upadek mógł być bolesny a przez to nie miałem jak chodzić. Powolutku do mojego pokoju zaś stamtąd pojechałem do przychodni. Wyszło na jaw, iż naruszyłem staw dlatego nie będę w stanie wybierać się na wycieczki. Miałem w sobie smutek, że w taki sposób przerwane zostały wcześniejsze zamiary na urlop. Po 5 dniach przyjechałem do domu ale noga wciąż dokuczała. Nie pomagały stosowane leki, w związku z tym następnego popołudnia poszedłem do lekarza.

Chirurg kazał odciążyć nogę

Lekarz oznajmił, że bardzo dobrym podejściem na szybką terapię może być usztywnienie stopy przez założenie specyficznego rodzaju ortezę. Prócz tego polecił dla mnie zdrow-med.pl sklep ortopedyczny kraków, w jakim będę w stanie zakupić przydatne artykuły rehabilitacyjne. Następnego dnia pojechałem do wspomnianego sklepu a tam poznałem sprzedawane ortezy. Personal wydawał się bardzo pomocny. Z wykorzystaniem fachowych wskazówek kupiłem właściwy wyrób. Musiałem nakładać usztywniacz nogi przez około 4 tyg. Już po paru dniach poczułem poprawę w spacerowaniu. Byłem zadowolony, albowiem nareszcie mogłem bezproblemowo spacerować i jeździć samochodem. W czasie wizyty u lekarza poinformowano mnie, że noga całkowicie się zregenerowała. Byłem w stanie bez żadnego bólu maszerować nie wkładając usztywniacza. Zdecydowałem, iż kolejny raz przyjadę się do Zakopanego by raz jeszcze wypocząć z dala od miasta. Zabukowałem noclegi w trzecim tygodniu sierpnia i gdy przyszedł termin udałem się w góry. Pogoda była idealna a w tatrach wydawało się spokojniej.

Ta podróż wydawał się o wiele lepsza

Na szczęście w trakcie tej podróży starałem się być bardziej czujny zatem nie złapałem niepotrzebnego zwichnięcia. Wypocząłem zaś w konsekwencji wcześniej założonego sztywnego stabilizatora stopa okazała się być w pełni ruchoma i nie dokuczała mi w czasie wspinaczek. Sklep medyczny z Krakowa zarekomendowałem również swe mamie, która ma trudności z poruszaniem się i wymagałaby pomocniczego balkonika. Kilka dni temu nabyła właściwe sprzęty, jakie pozwalają jej na poruszanie się bez uczucia dyskomfortu. Dostępne w sklepie produkty okazują się być najwyższej jakości a personel sprawia, że możemy zyskać radość z zakupionego towaru.

Categories: Blog

Comments are closed.